Tayland’da kraliyet anıtı önünde mini eteğiyle poz veren model Pim Apatsara, beş yıl hapis cezası ile karşı karşıya kaldı

22 yaşındaki model Pim Apatsara, 24 Mart’ta Buriram eyaletindeki Kral I. Rama heykelinin önünde süper mini eteğiyle poz verdi. Fotoğrafından dolayı tepki çeken model, gözaltına alındı.

ÖZÜR DİLEREK SAYGI DURUŞUNDA BULUNDU

Kısa kahverengi bir etek, çizgili iç çamaşırı ve kırmızı bir bluzla kamera karşısına geçen model, vatandaşlar tarafından şikayet edilince gözaltına alındı. Hakkında dava açılarak 5 yıl hapis istemiyle karşı karşıya gelen model, daha sonra özür dilemek için heykele saygı duruşunda bulunduğu bir fotoğrafını yayınladı.

“ELEŞTİRİLERDE AİLEMİ DE HEDEF ALDILAR”

Amacının ilin imajını lekelemek veya kraliyet onurunu zedeleyecek bir şey yapmak olmadığını söyleyen Pim, “Fotoğrafları sosyal medya hesabımda yayınladıktan kısa süre sonra insanlardan sert eleştiriler aldım. Bazıları ailemi hedef alıyordu ki bu kabul edilemezdi çünkü yaptığımın suç olmadığını bilmiyordum. Yaptığım şey hakkında dikkatli bir şekilde düşünmedim. Özür diledim ve başkalarını da insanların inanç ve duygularını içeren bir şey yayınlarken dikkatli olmaları konusunda uyardım” dedi.

İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan model, suçlu bulunması halinde beş yıl hapis cezası alabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x